Biochemia Urody Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF

Uroda 40 plus – Biochemia Urody Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF
Na skróty
Nazwa
Biochemia Urody Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF wersja lekka
Cena
25,50 zł / 40 ml – wersja lekka
34,70 zł / 40 ml – wersja lekka + kompleks silikonowo-malinowy, który wystarcza na wykonanie kilku sztuk serum
+ opcjonalnie koszt zakupu spirytusu rektyfikowanego 95%
Gdzie można nabyć kosmetyk
Sklep internetowy Biochemia Urody
Deklaracje producenta
Pełną i obszerną informacje o produkcie można znaleźć tutaj: Zestaw – serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF, a instrukcję wykonania i opis zastosowania tutaj: Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF – wykonanie i zastosowanie.
W skrócie – serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF oparte jest o lewoskrętną witaminę C, w stężeniu 15%, która zwalcza wolne rodniki, poprawia koloryt i strukturę skóry, rozjaśnia, wzmacnia naczynka, wygładza zmarszczki oraz chroni skórę przed niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego, w tym przed promieniowaniem UV. Działanie przeciwrodnikowe serum wzmacnia obecność bioflawonoidów i kwasu ferulowego. Odpowiednio opracowana formuła zapewnia trwałość i efektywność wrażliwej witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Polecane zarówno dla osób młodych jako prewencja przeciwzmarszczkowa, jak i osób o cerze dojrzałej, jako kuracja redukująca zmarszczki i przebarwienia.
Właściwości i działanie produktu
Wersja lekka zestawu serum antyoksydacyjne Flavo+c15EF zawiera:
Witamina C lewoskrętna (kwas L-askorbinowy) 15% – kwasowa forma witaminy C. Tylko serum z kwasem askorbinowym wykonane własnoręcznie, według odpowiedniej receptury w pełni gwarantuje efektywność witaminy C. Kupując gotowy produkt z kwasem askorbinowym nie mamy pewności ile i czy w ogóle jest tam jeszcze aktywna forma witaminy C, czy też już wszystko zostało rozłożone.
Kwas Ferulowy w płynie 0,5% – nowość na rynku kosmetycznym, silny antyoksydant, naturalny filtr -UV, łatwo przyswajany przez skórę, zwiększający trwałość i skuteczność witaminy C, składnik, dzięki któremu efektywność działania serum została zwiększona dwukrotnie w stosunku do serum zawierającego tylko witaminę C i E. W wygodnej w użyciu i efektywniejszej w działaniu płynnej formie.
Bioflawonoidy – obecne w hydrolacie z czarnej porzeczki. Mają korzystny wpływ na efektywność witaminy C (kwas askorbinowy), poprzez zwiększenie jej przyswajalności i stabilności.
Potrójny żel hialuronowy – zawiera 3 rodzaje kwasu hialuronowego, o silnym działaniu nawilżającym i gojącym.
Kwas glicyryzynowy – składnik aktywny korzenia lukrecji o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym i rozjaśniającym.
Formuła serum ma charakter samokonserwujący i została tak opracowana, aby zapewnić efektywność działania i przedłużyć trwałość wrażliwej witaminy C. Serum posiada niskie pH = 2.5 – 3.0, wymagane dla stabilności witaminy C w postaci kwasu askorbinowego.
Opcjonalnie do gotowego serum można dodać:
Dowolną porcję Kompleksu silikonowo-malinowego, który nada serum eleganckie, jedwabiste, mniej tłuste wykończenie oraz zwiększy właściwości nawilżające i wygładzające produktu. Dodatek silikonów to nie tylko względy estetyczne. Ten odpowiednio dobrany polimer silikonowy zwiększa również stabilność witamin C i E oraz dostępność składników aktywnych po aplikacji preparatu na skórę, a także wzmacnia ochronę przeciwsłoneczną, dzięki zawartości naturalnego oleju malinowego. Jest to silikon niekomedogenny, rozpuszczalny w wodzie.
Porcję naturalnego alkoholu, który zmniejsza lepkość serum i zwiększa wchłanianie składników aktywnych w głąb skóry, czyli efektywność działania. Dodatek alkoholu nie jest niezbędny do wykonania serum. Z naszej strony polecamy dodatek alkoholu, który w tak małej 2.5% ilości jest praktycznie niewyczuwalny i tolerowany przez wiele osób o cerze wrażliwej.
Fotostarzenie się skóry – to objaw przedwczesnego starzenia skóry pod wpływem czynników zewnętrznych środowiska, w tym głównie nadmiernego kontaktu ze słońcem oraz pośrednio w wyniku niszczącego działania wolnych rodników generowanych w dużych ilościach przez promieniowanie słoneczne. Jednym z podstawowych elementów skutecznej pielęgnacji skóry są produkty z filtrami przeciwsłonecznymi, stosowane codziennie na dzień. Kremy z filtrami są w stanie tylko częściowo ochronić skórę przed atakiem wolnych rodników, dlatego związki o działaniu przeciwutleniającym są tak korzystnym dodatkiem w codziennej pielęgnacji skóry. Serum polecane jest jako produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako serum pod kremy z filtrami.
Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF – działanie
- Serum stanowi świetne uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej. Raz nałożone wchłania się w głąb skóry i w przeciwieństwie do kremów z filtrami nie może zostać starte lub zmyte.
- Nadaje cerze promienny wygląd i poprawia koloryt skóry, działa lekko złuszczająco i rozjaśniająco.
- Chroni przed wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry; hamuje i regeneruje zniszczenia skóry powodowane promieniowaniem UV.
- Wspomaga ochronę skóry przed słońcem – zapobiegając fotostarzeniu i zmianom nowotworowym skóry.
- Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i jędrna, zmniejszają się drobne zmarszczki powierzchniowe.
- Wspomaga walkę z przebarwieniami pigmentacyjnymi (brązowo-szare plamy na skórze) i pozapalnymi (ślady po wypryskach).
- Uszczelnia i zwiększa mechaniczną odporność ścian naczyń włosowatych, dzięki czemu może być pomocne przy problemach z naczynkami i sińcami pod oczami.
- Poprawia stan skóry naczynkowej skłonnej do zaczerwienienia.
- Działa anty-zapalnie, gojąco i łagodząco, wspomaga gojenie oparzeń posłonecznych.
- Stymuluje produkcję ceramidów w skórze i poprawia barierę lipidową naskórka.
- Dzięki obecności humektantów, w tym kwasu hialuronowego, gliceryny, glikolu i opcjonalnie silikonów, serum lekko nawilża i nie wysusza skóry.
- Może być stosowane wymiennie z innymi rodzajami serum z antyoksydantami w ramach urozmaicenia ‘diety skóry’.
Przeznaczenie
- Dla każdego typu skóry – cery suchej, tłustej, dojrzałej, wrażliwej i naczynkowej, zarówno dla osób młodych w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej, jak i osób o cerze dojrzałej jako kuracja redukująca zmarszczki.
- Dla osób z przebarwieniami skóry, o szarym i zmęczonym kolorycie.
- Dla osób palących.
- Dla cery naczynkowej.
- Dla skóry zniszczonej opalaniem.
- Nadaje się także na okolice oczu, wspomaga redukcję tzw. kurzych łapek wokół oczu, rozjaśnia cienie;.
- Na szyję, dekolt i dłonie.
- Po 20 roku życia.
Zastosowanie
- Nałożyć małą porcję serum w zagłębienie dłoni, odmierzając je za pomocą szklanej pipety dozującej, a następnie nakładać palcami na skórę twarzy, szyi, dekoltu, okolice oczu i całe ciało delikatnie wmasowując. Serum można aplikować za pomocą nasączonego płatka kosmetycznego, jednak dużo wydajniejszym sposobem jest aplikacja serum za pomocą dłoni. Po aplikacji serum umyć ręce.
- Tuż po aplikacji serum, może pojawić się uczucie lekkiego szczypania, które powinno minąć z czasem.
- Po aplikacji serum, odczekać 5-10 minut i nakładać kolejne produkty.
- Serum można stosować codziennie lub, co 2 dni, jeden raz dziennie.
- Serum, można stosować na dzień np. pod krem z filtrami UV lub na noc (nałóż małą porcję serum na czystą skórę, delikatnie wmasuj, odczekaj 5-10 minut i nałóż dowolny krem). W przypadku cery tłustej, jest ono na tyle nawilżające, że może być stosowane samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia na serum dodatkowego kremu nawilżającego.
- Przy wrażliwej skórze serum nie należy łączyć i stosować w jednym czasie z silnymi produktami o działaniu złuszczającym jak kwasy AHA, BHA, retinoidy. Serum nie należy stosować na bardzo podrażnioną skórę (nałożone na skaleczoną skórę, będzie powodować szczypanie). W przypadku utrzymującego się podrażnienia serum należy stosować rzadziej lub odstawić.
- Serum jako maseczka
– W przypadku niskiej tolerancji witaminy C w postaci kwasu askorbinowego, kiedy Serum powoduje podrażnienie lub wypryski, można je wykorzystać w formie maseczki spłukiwanej ze skóry. Maseczkę najlepiej stosować na wieczór.
– Wmasuj porcję serum w czystą skórę i zostaw na okres 20-40 minut (minimum 20 minut, w tym okresie kwas askorbinowy jest już zdolny w dużej części wniknąć w skórę).
– Spłukaj twarz dokładnie wodą.
– Zastosuj dowolny preparat nawilżający.
Przechowywanie
Nie dłużej niż 4 miesiące od daty wykonania. Zapas serum w plastikowej butelce, należy zawsze trzymać w lodówce (na dolnej półce lub na drzwiach).Porcję serum w małej butelce można przechowywać nie dłużej niż tydzień w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc oraz szczelnie zakręcać butelkę po każdorazowym użyciu.
Skład INCI
- Hydrolat z czarnej porzeczki EKO: Organic Ribes Nigrum (Blackcurrant) Leaf Water, konserwant ECOCERT: Potassium Sorbate (0,15%), Sodium Benzoate (0,32%)
- Potrójny żel hialuronowy 1,5%: Sodium Hyaluronate; Hydrolyzed Hyaluronic Acid + konserwanty: Phenoxyethanol (0,7%), Ethylhexylglycerin (0,05%)
- Witamina C (kwas L-askorbinowy): Ascorbic Acid
- Kwas ferulowy w płynie: Ferulic Acid, Ethoxydiglycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Oryza Sativa Bran Oil
- Kwas glicyryzynowy (ekstrakt z lukrecji): Dipotassium Glycyrrhizinate
- Glikol butylenowy: Butylene Glycol
Opcjonalnie:
- Kompleks silikonowo-malinowy: PEG -8 Dimethicone, PEG -8 Raspberriate
- Spirytus rektyfikowany 95% vol: Ethyl Alcohol
Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF – moja recenzja
Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF to jeden z moich absolutnych ulubieńców z oferty Biochemii Urody. Pierwszy raz kupiłam je w 2009 roku (sic!) i od tej pory zagościł w mojej kosmetyczce na stałe. Myślę, że 7 lat przyjaźni to najlepsza rekomendacja dla tego produktu 🙂
Używam go w okresie letnim, w czasie kiedy moja skóra odpoczywa od retinoidów. Zawsze rano, po oczyszczeniu twarzy i przetarciu jej tonikiem lub hydrolatem. Potem idę pod prysznic, a po ok. 10-15 minutach nakładam krem z filtrem UV. Nudna rutyna, ale moja cera ją uwielbia 😉
Odkąd pojawiła się wersja lekka Serum Flavo+C15EF (bez witaminy E), zawsze kupuję tę wersję i zawsze dodaję zarówno kompleks silikonowo-malinowy (20 kropli tj. 1%) jak i trochę alkoholu (60 kropli tj. 2,5%). Kompleks silikonowy zwiększa właściwości nawilżające i wygładzające, ale przede wszystkim poprawia stabilność witamin C i E oraz dostępność składników aktywnych po aplikacji na skórę. A alkohol dodaję, bo zależy mi na zwiększeniu wchłaniania składników aktywnych w głąb skóry, poza tym podobno zmniejsza on lepkość serum, które i tak jest dla mnie dość lepkie, więc bez alkoholu zwiększona lepkość serum może przeszkadzać.
Serum przechowuję w lodówce, jak zaleca producent, do małej buteleczki z pipetka przelewam jedynie małą porcję na ok. 5-6 dni stosowania, żeby nie straciło cennej, ale bardzo nietrwałej i ulotnej witaminy C.
Aplikacja
Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF stosuję zawsze solo, bez dodatku żelu hialuronowego. Jest bardzo wydajne, więc już niewielka ilość wystarcza na twarz i szyję. Ja nie odczuwam szczypania po nałożeniu, choć pamiętam, że na początku stosowania, lata temu, rzeczywiście przez krótki czas skóra mnie nieco szczypała. Może też była bardziej podrażniona, gdyż wtedy nie stosowałam tak przemyślanej pielęgnacji 😉 i inne kosmetyki mogły powodować jej podrażnienie.
Ponieważ zakupiłam ostatnio Prokolagen morski, miałam dużą ochotę połączyć te dwa cudowne specyfiki, zwłaszcza, że na swojej stronie polecają połączenie prokolagenu z wodnymi serum. Na szczęście zanim to zrobiłam skonsultowałam się mailowo z Biochemią Urody i bardzo szybko dostałam odpowiedź:
Szanowna Pani,
Zgodnie z opisem surowca na naszej stronie: https://www.biochemiaurody.com/sklep/a-collagen.html
“» Nie podgrzewać do wysokich temperatur, nie stosować w formułach o pH kwasowym poniżej 3.5″
pH zestawu na serum flavo to https://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
” Serum posiada niskie pH = 2.5 – 3.0, wymagane dla stabilności witaminy C w postaci kwasu askorbinowego.”
Tak więc nie może Pani bezpośrednio dodawać Prokolagenu do zestawu na Serum antyoksydacyjne flavo. Może Pani aplikować produkty warstwowo, ale nie może Pani dodawać Prokolgaenu do formuły o pH niższym niż 3.5.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół ‘Biochemia Urody’
Oczywiście moje gapiostwo! Jak byk na stronie prokolagenu morskiego widnieje informacja o tym, żeby go nie stosować w formułach o kwasowym pH, niższym niż 3,5.
Zapach
Ponieważ dodaję do Serum Flavo+C15EF alkohol, niestety bardzo, ale to bardzo jego woń dominuje w gotowym produkcie. Jest to właściwie jedyny i największy mój zarzut wobec serum. Ale ponieważ ten zapach nie jest nie do zniesienia, przymykam na niego oko, bo efekty moim zdaniem są tak spektakularne, że można się poświęcić. Zapach alkoholu paruje na szczęście ze skóryi nie czuć od nas spirytusu od samego rana 😉
Działanie
Według mnie nie ma rynku porównywalnie dobrego serum z witaminą C, a przetestowałam ich naprawdę dużo. I choć niektórzy uważają, że na efekty nie trzeba długo czekać, w moim wypadku ocena jego działania wymagała większej cierpliwości. Bardzo możliwe, że moja dojrzała cera jest trudniejsza w pielęgnacji i serum ma tu więcej roboty do wykonania. Ale warto było – regularne stosowanie serum, przez minimum 3 miesiące, pozwoliło mi w znacznym stopniu poprawić kondycję i koloryt mojej skóry.
Przede wszystkim moja cera stała się jasna, wyrównana i rozświetlona, nawet zaryzykowałabym określenia – promienna. W dużym stopniu, dzięki temu Serum Flavo+C15EF, pozbyłam się paskudnych przebarwień z czoła, o czym pisałam tutaj: Złuszczanie a przebarwienia.
Gorąco wierzę w to, że tak samo dobrze serum działa na moją skórę antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo. Teraz czekam tylko na poprawę jędrności, albo choć na powstrzymanie jej wiotczenia, i będę bardzo szczęśliwa, jeśli zauważę i takie działanie specyfiku.
Serum mnie nie zapycha, mimo dodatku silikonów. Bardzo też sobie chwalę jej działanie wspomagające ochronę przeciwsłoneczną, bo na tym punkcie mam dosłownie fioła i bardzo restrykcyjnie chronię się przed promieniowaniem UV. Bardzo lubię moją bladą, jasną twarz i chciałabym, żeby została taka na długo.
Bardzo lubię Serum Flavo+C15EF nie tylko za wysokie stężenie witaminy C, ale także za kwas ferulowy, który podobnie jak kwas L-askorbinowy jest silnym antyoksydantem i naturalnym filtrem UV, a do tego zwiększa efektywność działania kosmetyku.
Jestem przekonana, że to serum zostanie ze mną na długie lata. Należy nie tylko do mojego prywatnego zestawienia top kosmetyków z Biochemii Urody, ale to w ogóle jeden z najlepszych kosmetyków jakie dotychczas stosowałam.
3 komentarze
[…] Biochemia Urody – Serum antyoksydacyjne flavo+C15EF – cena: ok. 26 zł / 40 ml (moja recenzja na blogu: Serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF) […]
[…] Moje recenzja na blogu: Biochemia Urody – serum antyoksydacyjne Flavo+C15EF. […]
[…] – w okresie letnim stosuję moje ukochane serum Flavo+C15EF, które znakomicie rozjaśnia buzię i dostarcza jej solidną dawkę tak potrzebnej skórze […]