Regulamin

Regulamin zgłaszania kosmetyków
w serwisie Uroda40plus.pl

 1. Zgłoszenia kosmetyku do recenzji można dokonać wyłącznie z formularza na stronie: https://uroda40plus.pl/dodaj-kosmetyk/
 2. Aby zapewnić pełnowartościowe zgłoszenie należy wypełnić w wyczerpujący sposób wszystkie pola formularza, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą.
 3. Jeśli w formularzu, na liście rozwijanej “Kategoria kosmetyku” nie widnieje odpowiednia kategoria, zaproponuj właściwą kategorię w treści zgłoszenia, w opisie produktu.
 4. Pole cena powinno zawierać cenę za opakowanie oraz określenie wielkości opakowania w ml lub g.
 5. Zgłaszany kosmetyk powinien być dostępny na rynku polskim lub zagranicznym. Nie ma znaczenie sposób dystrybucji – przyjmujemy zgłoszenia produktów dostępnych w realnych sklepach w Polsce i za granicą oraz w sklepach internetowych.
 6. Przydatną informacją, podnoszącą jakość bazy kosmetyków, jest określenie miejsca, gdzie można nabyć dany produkt (adres sklepu internetowego, wybrane drogerie, zagranica, etc.)
 7. Pole opis produktu powinno zawierać informacje z opakowania lub ulotki kosmetyku.
 8. Zgłoszenie nie powinno zawierać oceny i recenzji produktu, a jedynie rzetelne informacje dostarczone przez producenta. Wskazane jest określenie cennych składników produktu, na które osoba zgłaszająca chce zwrócić uwagę oraz przeznaczenie kosmetyku (dla cery dojrzałej, przeciwzmarszczkowy, ujędrniający, etc.).
 9. Treść zgłoszenia powinna być zredagowana zgodnie z zasadami polskiej pisowni i ortografii.
 10. Do zgłoszenia powinno być dodane zdjęcie produktu. Nie jest to wymagane, ale mile widziane. Zdjęcie powinno być przygotowane w formacie jpg, gif lub png, a jego waga nie może przekraczać 100 kB.
 11. Po dodaniu kosmetyku zgłoszenie jest przez nas weryfikowane i po zatwierdzeniu – publikowane w dziale “Recenzje kosmetyków”: https://uroda40plus.pl/recenzje-kosmetykow/. Osoba dokonująca zgłoszenia jest informowana o publikacji drogą mailową.
 12. Po publikacji wskazane jest, aby osoba dokonująca zgłoszenia jako pierwsza oceniła produkt i dodała jego recenzję.
 13. Podany w zgłoszeniu adres e-mail nie jest przez nas przechowywany w bazie danych oraz nie jest przetwarzany. Służy nam jedynie do kontaktu z osoba zgłaszającą w związku z dokonanym zgłoszeniem, jak np. przesłanie informacji o publikacji zgłoszenia bądź jego odrzuceniu, prośba o uzupełnienie istotnych informacji, etc.

 

Regulamin dodawania recenzji kosmetyków
w serwisie Uroda40plus.pl

 1. Każdy opisany w naszej bazie kosmetyk może zostać oceniony i zrecenzowany. Baza kosmetyków znajduje się na stronie: https://uroda40plus.pl/recenzje-kosmetykow/
 2. Dbając o jakoś naszego serwisu oraz rzetelność publikowanych w nim informacji, oceny powinny być wystawiane po odpowiednim czasie stosowania kosmetyków:
  – w przypadku kosmetyków, które wg producenta przynoszą efekt po określonym czasie stosowania, np. pół roku – recenzja powinna być dodana po tym zalecanym przez producenta czasie
  – w przypadku pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych – ocenie powinny poddawane produkty po co najmniej  miesiącu stosowania lub po zużyciu co najmniej 1 opakowania kosmetyku
  – w przypadku kosmetyków do makijażu – ocena  może być wystawiona po krótszym czasie stosowania niż 1 miesiąc lub 1 opakowanie, jednak wskazane jest, aby uwzględniała używanie produktu w różnych warunkach (pogoda, pora dnia, pora roku, etc.)
 3. Ocenie powinny być poddawane wyłącznie kosmetyki stosowane osobiście przez osobę dokonująca zgłoszenia.
 4. Po zmianie opinii na temat zrecenzowanego kosmetyku, np. po dłuższym czasie stosowania, możliwa jest zmiana wystawionej oceny i dopisanie uwag do dodanej recenzji, poprzez kontakt z nami i pisemną prośbę o edycję swojej opinii.
 5. Rzetelna recenzja powinna być merytoryczna – zawierać informacje o tym, w jaki sposób spełnia swoje funkcje i obietnice producenta, opis zalet i wad kosmetyku, relację ceny do jakości.
 6. Rzetelna recenzja nie powinna zawierać informacji nieistotnych dla działania danego kosmetyku, krytyki wynikającej z indywidualnych upodobań osoby zgłaszającej (np. niska ocena kremu jaśminowego, w przypadku, gdy osoba oceniająca nie lubi tego zapachu) oraz krytyki braku właściwości, których producent nie obiecuje.
 7. Treść zgłoszenia powinna być zredagowana zgodnie z zasadami polskiej pisowni i ortografii, pozbawiona wulgaryzmów, nie obrażająca innych użytkowników ani producentów.