Koreańska seven skin method, czyli 7 razy tonikObserwuj Uroda 40 plus na Bloglovin

4 komentarze

 1. Malicka Malicka pisze:

  Witam, Czy stosowanie Mediqskin plus (różowe opakowanie) jest skuteczne na zmarszczki ? Pytam ze względu na łatwą dostępność bez recepty jak i niską cenę. Ewentualnie proszę o jakąś alternatywę. Pozdrawiam

  • Kurczak Kurczak pisze:

   Ja też tego używam. Teoretycznie tretynoiny jest tam 0,02%, to tylko odrobinę mniej niż w produktach aptecznych (Atrederm miał 0,025 i 0,05% wycofano go nim zdążyłam zainteresować się tematem). Moim zdaniem warto próbować. U mnie jednak nie wywołał efektu złuszczania, a jedynie rumień i “retinoidowy efekt staruszki”. Używałam go jednak raptem 2 miesiące i nie jestem pewna, jak byłoby później. Należy jednak brać poprawkę na to, że moja skóra jest zahartowana. 50% kwas glikolowy również nie powodował łuszczenia.

 2. Gośka Gośka pisze:

  Czy napewno musimy poczekać aż każda warstwa się wchłonie? Ponoć skóra przyjmuje kolejne warstwy lepiej gdy jest wilgotna, co by miało sens. To tak jak z gąbką, lepiej wchłania wodę gdy jest wilgotna a nie sucha.

  • clementine clementine pisze:

   Dobre pytanie! Jak zbierałam materiały źródłowe do wpisu, to czytałam o obydwu sposobach, zarówno w polskich jak i anglojęzycznych artykułach. Wybrałam ten z wklepaniem toniku aż skóra będzie sucha, ale faktycznie w kilku miejscach pojawiła się wersja z wilgotna skórą, lub przynajmniej “nie całkiem suchą”. Przetestuję ten sposób, to ma sens, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: